Bali Podróż do Indonezji Przewodnik-Indonezja Wakacje na Bali Wakacje w Indonezji Wyspy Indonezji

Pogoda na Bali: Pora Sucha (Maj – Wrzesień)

Pogoda-na-Bali-pora-sucha-far-horizon

Koniec pory deszczowej to długo wyczekiwany moment zarówno dla mieszkańców wyspy, jak i dla turystów.Pora sucha trwarozpoczyna się na przełomie kwietnia i maja i trwa do końca października, ale podobnie jak w przypadku pory deszczowej, te granice są bardzo umowne. Najbardziej suchymi miesiącami są lipiec i sierpień, jednak w ostatnich latach nawet wtedy pogoda zaskoczyła nas kilkoma ulewami.Średnia temperatura oscyluje wokół 26-29°C, a wilgotność powietrza znacząco spada.

Pogoda na Bali: Pora Sucha (Maj – Wrzesień)– na co się przygotować, co ze sobą wziąć, jak zaplanować wakacje?

Pogoda na Bali: Pora Sucha – Szczyt Sezonu (Okres Wakacyjny)

Podobnie jak w przypadku „deszczowego szczytu sezonu”, w grudniu i styczniu (więcej możesz się dowiedzieć tutaj>>), w szczycie okresu wakacyjnego Bali staje się dużo bardziej zatłoczone, a ceny hoteli znacznie idą w górę. Jeśli chcesz uniknąć korków i wysokich cen, polecamy odwiedzić Bali na przełomie Września i Października lub wcześniej: na przełomie maja i czerwca.

Pora sucha to doskonały okres na wieczory na plaży, trekkingi oraz romantyczne kolacje przy świecach pod gołym niebem. Upewnij się jednak, że do walizki spakujesz lekki sweter lub bluzę, gdyż wieczory w porze suchej mogą stać się chłodne.

Pogoda-na-Bali-pora-Sucha

Pogoda na Bali: Pora Sucha – Warto Wiedzieć

Chłodne Wieczory

Wieczory na Bali bywają całkiem chłodne, szczególnie w miejscowościach wyżej położonych, np. Ubud i północ Bali wraz z rejonami Bedugul i Kintamani. Polecamy zapakować lekką kurtkę i dodatkową parę skarpetek, która na pewno się przyda na wyższych wysokościach. Może trudno w to uwierzyć, ale na Bali naprawdę można nieźle zmarznąć!

Palące Słońce

W porze suchej dni są praktycznie bezchmurne a słońce staje się wyjątkowo niebezpieczne. Upewnij się, że zawsze masz przy sobie krem z wysokim filtrem, gdyż naprawdę łatwo jest w tym czasie nabawić się poparzeń słonecznych. Podczas wycieczek koniecznie miej na sobie nakrycie głowy i lekką chustę, którą w razie potrzeby można narzucić na ramiona i ochronić się przed promieniami słonecznymi.

Pogoda na Bali: Pora Sucha – Sporty na Świeżym powietrzu

Pora sucha to idealny czas na praktykę sportów na świeżym powietrzu. Wiele osób próbuje swoich sił w nurkowaniu, nartach wodnych, czy wakeboardingu, jednak królem sportów wodnych nadal pozostaje surfing. Jeśli planujesz surfowanie w tym okresie, rozważ zabranie ze sobą pianki, gdyż woda jest wtedy najchłodniejsza. Pianka ochroni Cię również przed koralem i skałami, które pokrywają dno wielu najpopularniejszych miejsc surfingowych.

Jeśli oprócz sportów na świeżym powietrzu interesuję Cię ciekawe warsztaty ikursy, upewnij się, że zajrzysz do naszego artykułu o najciekawszych atrakcjach w Ubud, który znajdziesz tutaj>>. Jeśli jesteś fanem festiwali, zajrzyj jeszcze tutaj >>.

Byłeś na Bali lub w Indonezji w porze suchej? Jakie są Twoje spostrzeżenia? Czy coś przeoczyliśmy? Podziel się z nami swoimi uwagami w komentarzach poniżej!

Napisz do nas a my zaprojektujemy wakacje Twoich marzeń!

Przeczytaj również

1 Komentarz

  • Reply
    Najpiękniejsze Cytaty O Podróżach - Far Horizon - Best Indonesia Travel Guide, Travel Advice and Tips
    24 maja 2017 at 09:11

    […] Pogoda na Bali: Pora Sucha (Maj – Wrzesień) […]

  • Zostaw swój komentarz