Inspiracje z Indonezji Podróż do Indonezji Przewodnik-Indonezja Wakacje na Bali Wakacje w Indonezji Wyspy Indonezji

Pogoda i zwyczaje w Indonezji – jak się ubierać i co ze sobą zabrać?

Pogoda-i-zwyczaje-w-Indonezji-Far-Horizon

Pogoda i Zwyczaje w Indonezji – Pora Deszczowa

Zacznijmy od trudniejszej kwestii, czyli pory deszczowej, która zaczyna się z końcem października i trwa aż do kwietnia, a czasami dłużej. Więcej o porze deszczowej możesz się dowiedzieć tutaj>>Czego się spodziewać? Wszystkiego 😉 Na pewno prognoza pogody nie będzie rzetelnym źródłem informacji, gdyż szczerze mówiąc – prawie nigdy się nie sprawdza. Nawet bezchmurne niebo w przeciągu kilku minut potrafi zajść chmurami, które dosłownie wzięły się znikąd, a następnie lunie ściana deszczu. W takich sytuacjach przydatnym obuwiem okazują się japonki i inne „gumowe” buty, które bardzo łatwo jest wysuszyć i które nie zniszczą się podczas gwałtownej ulewy. Polecamy również zaopatrzyć się w następujące przedmioty:

Lekkie i przewiewne ciuchy z oddychających materiałów. Najlepszym wyborem są bawełniane, lniane lub jedwabne ubrania, które przy nadmiernej wilgotności powinny zminimalizować uczucie lepkości. Z reguły schną one również dużo szybciej niż syntetyczne materiały, co jest niezwykle pomocne w trakcie pory deszczowej i niespodziewanych zmian pogodowych. Radzimy również unikać zbyt obcisłych ubrań, które mogą utrudniać krążenie oraz sprawią, że ciało będzie się jeszcze bardziej pocić.

Pogoda-i-zwyczaje-w-Indonezji

Pogoda i Zwyczaje w Indonezji – Pora Sucha

Pora sucha trwa mniej więcej od Maja do października, a lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące. Więcej o porze suchej i pogodzie na Bali dowiesz się tutaj>>

W porze suchej dni są praktycznie bezchmurne a słońce potrafi nieźle dopiekać. Upewnij się, że zawsze masz przy sobie krem z filtrem, gdyż naprawdę łatwo jest w tym czasie nabawić się poparzeń słonecznych. Podczas wycieczek warto zabrać ze sobą nakrycie głowy i lekki szal, który w razie potrzeby można narzucić na ramiona i ochronić się przed promieniami słonecznymi.

Jeśli lubisz surfować – nie zapomnij o piance, szczególnie w rejonie lipca i sierpnia, kiedy woda w oceanie bywa najzimniejsza.

Pogoda i Zwyczaje w Indonezji – Wskazówki Ogólne

Jako odwiedzający wyspę podróżnik, miej na uwadze lokalną kulturę i niezależnie od pory roku, staraj się, aby twój strój był jak najbardziej dostosowany do panujących standardów. Pomimo tego, że jak zapewne zauważysz – większość turystów będzie ignorować zasady ubioru, pamiętaj, że jesteś tutaj gościem. Balijczycy bardzo poważnie podchodzą do swojej religii i zwyczajów a wyjątki od reguły zdarzają się jedynie w przeludnionej i imprezowej Kucie, gdzie ściągają ogromne ilości nastoletnich turystów z Australii.

Byłeś na Bali lub w Indonezji? Jakie są Twoje spostrzeżenia? Czy coś przeoczyliśmy? Może udało Ci się zaobserwować jakieś intrygujące wydarzenia? Podziel się z nami swoimi uwagami w komentarzach poniżej!

Napisz do nas a my zaprojektujemy wakacje Twoich marzeń!

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz