Flores

Wyspa kwiatów

Flores (z port. „wyspa kwiatów”) to wyspa wchodząca w skład Małych Wysp Sundajskich. Fantazyjne, górzyste ukształtowanie, spektakularne wulkany, ogromne połacie gęstego lasu deszczowego, fantastyczne widoki, ale przede wszystkim – niezwykli ludzie i fascynująca kultura. – to właśnie elementy charakteryzujące wyspę. Wyspa jako jedna z nielicznych była kiedyś kolonią portugalską, co związane było z silną działalnością misjonarską w regionie. Tylko pozornie katolicyzm jest tutaj tak silny, w praktyce, bowiem mieszkańcy nie zapomnieli swoich pierwotnych wierzeń i obrzędów. Synkretyczny system religijny mógłby być idealnym przykładem starego przysłowia: „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek.” Zarówno chrześcijański raj, jak i miejsce, do którego animistyczne duchy wędrują po śmierci znajduje się, wg. przekonań większości mieszkańców wyspy, na szczycie wulkanu Kelimutu, który uważany jest za świętą górę. Poza zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i fascynującą kulturą, ta wyspa Indonezji ma także do zaoferowania wspaniałe plaże i doskonałe warunki do nurkowania.

FLORES – NAJWIĘKSZE ATRAKCJE:

Labuan Bajo, Maumere, Flores, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Labuan Bajo i Maumere

Przepiękne i nietknięte plaże

Pola Ryżowe Cancar, Flores, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Spektakularne pola ryżowe

Można je podziwiać zwłaszcza wokół wioski Cancar, gdzie układają się one w strukturę pajęczej sieci.

Wulkan Kelimutu, Flores, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Wulkan Kelimutu

Jedna z wizytówek Flores –wulkan słynny jest z trzech jezior na swoim szczycie, z których każde ma inny, zmieniający się co jakiś czas, kolor

Jaskinia Liang Bua, Flores, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Jaskinia Liang Bua

W której znaleziono pozostałości i dowody istnienia Homo floresiensis – człowieka z Flores

Flores, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Boawae i Wolotopo

Megalityczne wioski z tysiącletnimi, kamiennymi grobowcami, których mieszkańcy do dziś praktykują tajemnicze, animistyczne obrzędy.

NASZE WYPRAWY NA FLORES

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.