Java

Jawa to wulkaniczna wyspa, która jest kulturowym, historycznym, politycznym i finansowym sercem Indonezji. Od stuleci powstawały na niej hinduistyczne, buddyjskie, a później muzułmańskie imperia usiłujące podporządkować sobie cały archipelag. Obecna stolica– Dżakarta – jest gigantyczną, piętnastomilionową metropolią będącą wizytówką nowej epoki, w jaką wkroczyła.

Jawa pełna jest kontrastów: w sąsiedztwie nowoczesnych miast znajdują się tysiącletnie zabytki z czasów świetnej przeszłości. Łagodne krajobrazy zielonych pól ryżowych poprzerywane są ostrymi wierzchołkami 121 wulkanów, z których ponad 30 jest ciągle aktywnych. Największe i najpiękniejsze z nich – Semeru, Merapi, Bromo i Ijen są celem niezapomnianych wypraw trekkingowych obfitujących w spektakularne widoki. Wyprawa na Jawę to przede wszystkim podróż do przebogatego świata lokalnej kultury – tradycyjnych form sztuki tańca, teatru, rzeźby, malarstwa oraz prastarych monumentów.

Jawa – Największe Atrakcje:

Prambanan, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Prambanan

Pochodzący z VIII wieku hinduistyczny kompleks świątynny, największa, starożytna budowla sakralna w Indonezji i jedna z największych w całej Azji Południowo – Wschodniej, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Borobudur, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Borobudur

Ponad tysiącletnia, imponująca świątynia buddyjska, jedna z wizytówek Jawy, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Park Narodowy Alas Purwo, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Park Narodowy Alas Purwo

Znany przede wszystkim z miejsca surfingowego, zwanego G-Land.

Park Narodowy Ujung Kulon, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Park Narodowy Ujung Kulon

Ekosystem parku ukazuje trwającą ewolucję od czasu ostatniego wybuchu wulkanu Krakatau oraz jest siedliskiem wielu gatunków flory i fauny. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Bromo, Ijen, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Bromo i Ijen

Dwa najpiękniejsze wulkany na Jawie, absolutne „must see” dla każdego wielbiciela górskich trekkingów. Poza nieprawdopodobnymi widokami wulkan Ijen posiada dodatkową atrakcję w postaci odkrywkowej „kopalni” siarki, którą okoliczni mieszkańcy ręcznie wydobywają z dna krateru i wynoszą na plecach w bryłach po kilkadziesiąt kilo, by sprzedać je później za kilkanaście dolarów.

Jogjakarta i Dieng, Yogyakarta, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Yogyakarta

Jeśli Dżakartą rządzą politycy, finansiści i celebryci, to Yogya pozostaje we władaniu artystów –malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, tancerzy, aktorów. Słynna ulica Maliboro z dzięsiatkami galerii, klimatycznych kafejek i tłumem „backpackerów” to jedna z wizytówek miasta. Inną jest Kraton – pałac sułtana do dziś zamieszkany przez władcę i jego rodzinę – oraz odbywające się na jego dziedzińcu publiczne koncerty gamelanu. Yogyakarta to zdecydowanie kulturalna stolica Jawy – swoisty „indonezyjski Kraków.”

Park-Narodowy-Meru-Betiri

Park Narodowy Meru Betiri

Na terenie Parku znajduje się unikalna plaża Sukamade, gdzie znajduje się centrum ochrony żółwi. W nocy można obserwować składanie jaj a o poranku uwalniać malutkie żółwiki do oceanu.

Jakarta, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Dżakarta

Zatłoczona, głośna stolica Indonezji mało ma może uroku i wspaniałych zabytków; warto jednak spędzić w niej noc lub dwie, by poczuć niepowtarzalną atmosferę azjatyckiej metropolii. Zwłaszcza weekendowe nocne życie w stolicy może być ciekawym doświadczeniem –modne kluby, trwające do rana imprezy, gwiazdy światowego formatu, kolorowy, rozbawiony tłum młodych Indonezyjczyków – to nowe, współczesne oblicze Indonezji, zupełnie nieznane w innych, odległych zakątkach kraju.

Park Narodowy Baluran, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Park Narodowy Baluran

Znany jako „indonezyjska Afryka”

Karimun Jawa, Jawa, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Archipelag Karimun Jawa

Jawajski Raj na Ziemi: biel piasku kontrastująca z turkusowym błękitem wody, pływanie z rekinami, snorkeling i wiele innych atrakcji!

JAWA – NASZE WYPRAWY

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.