Kalimantan

Borneo

Kalimantan to indonezyjska cześć wyspy Borneo, która zajmuje ponad dwie trzecie jej powierzchni i jest jednym z najbardziej fascynujących, ale i najrzadziej odwiedzanych zakątków kraju. Współczesne Borneo podzielone jest bowiem między trzy kraje – Indonezję, Malezję i Sułtanat Burnei. Kalimantan nadal pozostaje nieodkrytą krainą pokrytą w większości gęstym lasem, ogromnych rzek, będących głównymi drogami komunikacji i transportu oraz autentycznej, animistycznej kultury.
Dayakowie – oryginalni mieszkańcy Borneo – do dziś mieszkają w tzw. „długich domach”, w których żyje obok siebie kilka rodzin, często liczących nawet 50 osób. Co prawda nie są już łowcami głów ani siejącymi trwogę wojownikami, z czego słynęli jeszcze na początku XX wieku, ale wiele z ich prastarych tradycji jest ciągle żywych. Borneo to idealna destynacja dla tych, którzy mają w sobie żyłkę odkrywców i żądzę prawdziwej przygody w odmiennym, zagubionym w czasie świecie.

KALIMANTAN – NAJWIĘKSZE ATRAKCJE:

Park Narodowy Tanjung Puting, Kalimantan, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Park Narodowy Tanjung Puting:

Potężna połać nietkniętego ludzką ręką lasu deszczowego zamieszkanego przez ogrome stada orangutanów, które można obserwowac w ich naturalnym środowisku.

Plemię Dayaków, Kalimantan, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Plemię Dayaków

Oryginalne „długie domy” Dayaków i Ibanów, które można zobaczyc we wioskach budowanych wzdłuż licznych na wyspie rzek.

Pegunungan Meratus, Kalimantan, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Pegunungan Meratus

Enigmatyczny rejon na południu wyspy dosonały na trekkingi i rafting – zatłoczone kanały i pływające targowiska w Benjarmasin

Pulau Derewan, Kalimantan, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Pulau Derewan i wschód od Pontianak

Tropikalne wyspeki oraz wspaniałe, „dzikie” plaże

NASZE WYPRAWY NA KALIMANTAN

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.