Komodo

Komodo to wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, słynna na cały świat z uwagi na jej mieszkańców – gigantyczne warany, zwane też smokami z Komodo, będące największymi gadami żyjącymi na świecie. Dorosłe osobniki osiągają do 3,5 metra długości i ok 150 kg wagi. Waran z Komodo to gatunek endemiczny, niewystępujący nigdzie indziej na świecie.

W celu ich ochrony, na terenie wyspy Komodo, Rinca, Padar, Gili Motong, części Flores oraz wielu mniejszych wysepek utworzono Park Narodowy Komodo, który w 1986 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego przez UNESCO. Powierzchnia parku wynosi prawie 2 tys. ha lądu i wody, a jego granice wyznaczają zasięg występowania waranów. Największą atrakcją dla turystów jest możliwość ujrzenia waranów w ich naturalnym środowisku, podczas wędrówki z przewodnikiem po specjalnie wyznaczonych szlakach na terenie wysp. Obszar parku Narodowego oraz okoliczne wyspy to również fantastyczne miejsce do nurkowania – pod wodą żyje tutaj około 260 koralowców rafowych oraz około tysiąca gatunków ryb, morskich ssaków i gadów m.in. płaszczki, manty, żółwie, delfiny czy rekiny.

KOMODO – NAJWIĘKSZE ATRAKCJE:

Różowa Plaża, Wyspy Komodo, Indonezja, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Różowa Plaża,

czyli dosłownie plaża, której linię brzegową pokrywa piasek z domieszką czerwonego koralu, który w odpowiednim świetle dziennym zapewnia różową poświatę.

Wyspy Komodo, Indonezja, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Krystalicznie czysta woda, dziewicze plaże, niesamowita podwodna fauna i flora

Waran z Komodo, Wyspy Komodo, Indonezja, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Legendarne Smoki, czyli Warany

nietoperze, Wyspy Komodo, Indonezja, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Możliwość obserwacji nietoperzy wyruszających na łowy o zachodzie słońca

NASZE WYPRAWY NA KOMODO

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.