Lombok

Lombok, czyli pierwsza z wysp należących do Nusa Tenggara jest niewątpliwie jedną z niedocenionych pereł archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Zdecydowanie mniej znana niż Bali, niczym jej jednak nie ustępuje pod względem ogólnego uroku i bajkowych widoków. Lombok jest za to znacznie spokojniejszy i mniej skomercjalizowany od swojej zachodniej sąsiadki. Wśród podróżników najpopularniejsze jest zachodnie wybrzeże, na którym znajduje się Senggigi – główny ośrodek turystyczny ze wspaniałą plażą oraz bazą wypadową na pobliskie rajskie wysepki Gilis.

Przez oddzielającą Lombok od Bali Cieśninę Lombok biegnie tzw. Linia Wallace’a – głęboki rów tektoniczny, który wyznacza zoogeograficzną granicę pomiędzy Azją i Australią. O ile Bali charakteryzuje flora i fauna typowa dla Azji Pd – Wsch, tak na Lomboku i pozostałych wyspach na wschód występują już gatunki spotykane na kontynencie australijskim. Północno – zachodnia cześć wyspy jest wulkaniczna, nad całą okolicą dominuje mistyczny Gunung Rinjani – trzeci, co do wysokości (3726 m n.p.m.) i jeden z najpiękniejszych wulkanów w Indonezji.

Lombok – Największe atrakcje:

Senggigi, Lombok, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Senggigi

Najpopularniejsza miejscowość turystyczna na wyspie – długa, piękna plaża, liczne hotele, resorty, restauracje, bary, nocne życie. Wciąż jednak dużo spokojniejsza od jej balijskiego odpowiednika – Kuty.

Klif - Bangsal, Lombok, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Przejazd wybrzeżem na klifie w drodze do Bangsal

Zapierające dech w piersiach widoki na lazurowe zatoki, piaszczyste plaże i tropikalną przyrodę.

Tetebatu, Lombok, Wyspy Indonezji, Far Horizon

Tetebatu

Tradycyjne wioski, której mieszkańcy wytwarzają wspaniałe egzemplarze lokalnego rękodzieła, wspaniałe widoki, gęsty, tropikalny las deszczowy. Przykład unikalnej kultury ludu Sasaków.

Plaze-na-poludniowo-–-wschodnim-wybrzezu

Plaże na południowo – wschodnim wybrzeżu

Wysepki Gili Nanggu, Gili Gede. Nienaruszone, spokojne, „dzikie” plaże, krystalicznie czysta woda, wspaniała rafa, „sekretne” miejsca surfingowe znane tylko lokalnym amatorom tego sportu.

Wulkan Rinjani, Lombok, Wyspy Indonezji, Far Horizon, Wulkany Indonezji

Rinjani

Trzeci, pod względem wysokości wulkan Indonezji (3726 m n.p.m.) jest jednocześnie jednym z najpiękniejszych, najbardziej spektakularnych szczytów w kraju. Posiada dwa kratery – jeden wewnątrz drugiego, zalanego siarczanym jeziorem.

NASZE PROGRAMY NA LOMBOK

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.