Maluki

Moluki to archipelag położony na Morzu Seram, pomiędzy Sulawsi a Nowa Gwineą. Ten jeden z najrzadziej odwiedzanych przez podróżników zakątek Indonezji oferuje odwiedzającym go śmiałkom swoje najwspanialsze skarby: przepiękne, tropikalne atole, piaszczyste plaże – tak białe, ze wydają się być przysypane śniegiem; bezludne wysepki, bajecznie kolorową, bogatą w podwodne życie rafę koralową, nietknięte ludzką ręką połacie deszczowego lasu, małe miasteczka o kolonialnej – portugalskiej i holenderskiej zabudowie oraz unikalną, autentyczną kulturę. Wyprawa na Moluki to podróż do innego, zapomnianego świata, przypominającego realia „Piratów z Karaibów!”

Moluki – Najważniejsze Atrakcje:

Wyspy-Banda

Wyspy Banda

Dziesięć malutkich wysepek tworzących archipelag Banda to prawdopodobnie najpiękniejszy region, jaki można zobaczyc podczas wyprawy na Moluki. Połączenie bogactwa przyrody, piękna naturalnych, białych plaż, urokliwych atoli, barwnej rafy koralowej i zielonych plantacji przypraw oraz ślady fascynujacej i dramatycznej historii utrzymują podrózników w przekonaniu, że oto naprawdę odkryli zagubiony raj na ziemi.

Moluki Południowe, Moluki - Wyspa Seram - Podróż do Indonezji

Wyspa Seram

To kolejna perła Moluków. Wyspa pokryta jest w znacznej części dziewiczym lasem deszczowym, z którego wyrastają poszarpane wieszchołki gór siegajacych 3000 m n.p.m. W czasach kolonialnych wyspa zyskała dośc ponurą sławę za sprawą zamieszkujących lasy łowców głów, nazwanych przez Holendrów Alifuru. Góry położone w centum Seram oraz otaczająca je równikowa dżungla są częścią wspanialego Parku Narodowego Manusela. Otaczające wyspę wody i rafa koralowa są całkowicie dzikie i nietknięte ludzka reką, dzięki czemu są domem dla niezliczonej ilości gatunków podwodnej fauny.

Park-narodowy-Manusela

Park Narodowy Manusela

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących parków narodowych na terenie Indonezji, ulokowany na wyspie Seram. Pierwotny las deszczowy i niedostepne szczyty są domem dla wielu gatunków zwierząt i ptaków oraz jednej z największych na świecie populacji tropikalnych motyli. Przedzieranie sie przez dżunglę jest dośc uciążliwe, dlatego wyprawa poruszac się będzie wzdłuż koryta jednej z rzek, gdzie niejednokrotnie dostrzec mozna wylegujące się na brzegu krokodyle. Podczas wedróki czesto zobaczyc też można dzikie świnie i jelenie oraz liczne papugi.

NASZE WYPRAWY NA MOLUKI

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.