Sulawesi

Dawne Celebes to jedna z pierwszych wysp zwracających na siebie uwagę, gdy patrzymy na mapę Indonezji. Jej ogromne pasma górskie i stożki wulkanów oraz tajemnicze nazwy miejscowości, regionów i otaczających ją mórz bogatych w przepiękną rafę koralową rozbudzają wyobraźnię, intrygują i zachęcają do wyprawy. Sulawesi do dziś pozostaje jednym z czołowych na świecie producentów goździków, gałki muszkatołowej, orzecha kokosowego i kopry, kakao, wanilii oraz kawy.

Nie tylko plantacje przypraw tropikalnych czynią to miejsce tak interesującym celem podróży. Zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy, rozległe płaskowyże pokryte dżunglą, sawannami i tarasami ryżowymi, unikatowa w skali świata flora i fauna, a przede wszystkim fascynująca, tajemnicza kultura jej mieszkańców, sprawiają, że Sulawesi to obietnica autentycznej przygody. Najsłynniejszym regionem wyspy, przynajmniej pod względem kulturowym, jest Tana Toraja, gdzie do dziś praktykuje się unikatowe rytuały pogrzebowe, których głównym założeniem jest traktowanie ciała zmarłego jak żywej osoby.

Sulawesi – Najważniejsze Atrakcje:

Tana-Toraja

Tana Toraja

Wspaniałe, górskie krajobrazy i fascynująca, tajemnicza kultura mieszkańców regionu, z której najbardziej spektakularne formy przybierają ceremonie pogrzebowe.

Bunaken

Bunaken

Nurkowanie wokół wysepki w północnej części wyspy.

Togian

Archipelag Togian

Krystalicznie czysta woda i dziewicze plaże archipelagu – idealne miejsce na nurkowanie lub beztroski relaks.

NASZE WYPRAWY NA SULAWESI (CELEBES)

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.