SUMBAWA

Ta surowa, górzysta wyspa należy do prowincji Nusa Tenggara w archipelagu Małych Wysp Sundajskich oraz leży pomiędzy Lombokiem i Flores. Wyjątkowo nieregularne ukształtowanie wybrzeża oraz przybrzeżnej linii rafy sprawiają, że Sumbawa ma wręcz idealne warunki do surfingu, uznawane za jedne z najlepszych na świecie.

Poza obozami surfingowymi na Sumbawie praktycznie nie ma infrastruktury turystycznej, a sama wyspa należy do jednych z najuboższych w regionie. Podstawą lokalnej gospodarki jest prymitywne rolnictwo (często metodą „slash and burn”) i rybołówstwo. Sumbawa ma jednak do zaoferowania fantastyczne widoki, fascynującą kulturę i możliwość obserwowania autentycznych wiosek i codziennego życia ich mieszkańców. Dla nielicznych, odwiedzających Sumbawę turystów szukających prawdziwej przygody, wyspa ta jest na pewno jedną ciekawszych destynacji.

Sumbawa – Naważniejsze Atrakcje:

Maluk-oraz-na-plaze-Sekongkang-i-Huu

Maluk i plaże Sekongkang i Hu’u

Fantastyczne fale i obozy surfingowe

Back-in-time

Sumbawa Besar

Małe miasteczko w północnej części wyspy, którego główną atrakcją jest XIX wieczny, drewniany pałac sułtański oraz okoliczne wioski, w których ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.

Moyo-Island

Mojo

Mała, wulkaniczna wysepka (a właściwie – wulkan wystający z wody, otoczony wąskim pasem ziemi) na północ od Sumbawa Besar. Bardzo dobre miejsce do nurkowania, poza tym poczucie dotarcia do wyizolowanego lądu, jako że naprawdę rzadko, kto się tam zapuszcza…

Mt-Tambora

Trekking na Górę Tambora

Odkryj surową i górzystą wyspę w prowincji Nusa Tenggara w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, wspinając się na Górę Tambora

NASZE WYPRAWY NA SUMBAWĘ

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.