TIMOR

Timor – wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Część zachodnia wyspy należy do Indonezji, natomiast część wschodnia stanowi niepodległe państwo – Timor Wschodni. Na zachód od leżą wyspy Sumba i Flores, na północny zachód Celebes, a w kierunku południowym znajduje się Australia. Wnętrze wyspy jest górzyste z najwyższym szczytem Tata Mailau (Ramelau), 2960 m n.p.m., natomiast w rejonach przybrzeżnych są niewielkie skrawki nizin. Naturalną roślinność stanowią sawanny i lasy monsunowe z eukaliptusem, palmami i drzewem sandałowym. Indonezyjska część wyspy nigdy nie była miejscem szczególnie często uczęszczanym przez turystów, mimo iż jest to wyjątkowo piękne miejsce, o wspaniałych krajobrazach i wkomponowanych w nie tradycyjnych, plemiennych wioskach, wartych odwiedzenia ze względu na oryginalną kulturę i ciekawe tradycje. Odległe położenie, niedawny kryzys polityczny, problemy wizowe i komunikacyjne na wiele lat wymazały jednak wyspę z turystycznej mapy Indonezji. Dziś sytuacja ta powoli zmienia się na lepsze – przepisy wizowe uległy zmianie, pojawiły się regularne połączenia lotnicze – i coraz więcej agencji decyduję się na organizację wypraw w to miejsce.

FAR HORIZON jest jedną z nich.

Timor – Najważniejsze Atrakcje:

Kupang

Kupang

Barwne markety, okoliczne wioski i ciekawe muzeum antropologiczne. Droga z Kupang do Soe obfitująca we wspaniałe krajobrazy, wodospady, sawanny.

Timor, Far Horizon, Wyprawy na Timor

Oenesu, Oebelo, Oesao

Liczne, tradycyjne wioski plemienne znane są ze wspaniałego rękodzieła, oryginalnych instrumentów muzycznych wykonanych z liści palmowych oraz ciekawych ceremonii.

NASZE WYPRAWY NA TIMOR

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.