Zapomniane wyspy

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się około tysiąc kilometrowy łańcuch małych wysp, rozciągający się od Timoru po Zachodnią Papuę (Wyspa Nowa Gwinea). Odosobnione oraz w dalszym ciągu słabo rozwinięte, odległe od większych skupisk ludności, wyspy te zdecydowanie zasłużyły na miano „zapomnianych”. Dla nas, zapomniane oznacza nieodkryte oraz skrywające cenne skarby. Kochasz morskie wyprawy? Spragniony jesteś nieskończonego, nocnego nieba z tysiącami migoczących gwiazd? Jeszcze lepiej, jeśli jesteś nurkiem! Jeśli nie, możesz odkrywać nieodkryte nurkując z rurką lub pływając w krystalicznie czystych wodach. Marzą Ci się skoki do wody z burty jachtu? Nie ma problemu! Powiedz nam, czego pragniesz doświadczyć, a my przygotujemy to specjalnie dla Ciebie!

Zapomniane Wyspy – Najważniejsze Atrakcje:

whale_hunting

Wielorybnicy

Wielorybnicza wioska Lamalera na wyspie Lembata. Na tą maleńką, wulkaniczną wysepkę na wschód od Flores dociera zaledwie garstka najbardziej wytrwałych podróżników. Wyspa należy do archipelagu Solor i Alor i jest to prawdziwy „koniec świata” – za nią nie ma już nic, tylko bezkres oceanu i dłuuuga droga do Australii. Tymczasem Lembata kryje na sobie tajemniczy i unikatowy w skali świata skarb, którym jest wioska wielorybników Lamalera. Mieszkańcy tej niewielkiej osady znajdującej się na skalistym wybrzeżu, od pokoleń trudnią się polowaniem na wieloryby, rekiny i manty, będące – z uwagi na całkowity brak możliwości upraw na wyspie – jedynym źródłem ich pożywienia oraz zdobycia materiałów niezbędnych do codziennego życia.

Zaznaczyć należy, że mieszkańcy Lamalera żyją w pełnej symbiozie ze środowiskiem naturalnym, a ich polowania (w ciągu roku udaje im się upolować ledwie kilkanaście wielorybów) odbywają się za zgodą i wiedzą zarówno lokalnych i międzynarodowych władz.

UWAGA! FAR HORIZON jest jedyną, polską firmą, która organizuje wyprawy do Lamalera!

Alor-Archipelago

Archipelag Alor

Światowej klasy miejsca nurkowe, zapierające dech w piersiach widoki oraz dziewicza flora i fauna. Nie można chcieć więcej!

Aru-Archipelago

Archipelag Aru

Porośnięte gęstym, tropikalnym lasem równikowym, stanowią oazę tradycyjnego połowu ryb. Znane są również z farm pereł. Warto zatrzymać się na krótką eksplorację!

Zapomniane wyspy, Far Horizon, Podróż do Indonezji

Wyspy Kai

Malownicze wyspy, niczym z przygód Robinsona Crusoe

Copyright © 2015, Far Horizon. All rights reserved. Please see our booking conditions for more information.